architekt Marek Twardowski - ARCHITONIKA - biurowiec IZIPAK 19aarchitekt Marek Twardowski - ARCHITONIKA - biurowiec IZIPAK 19barchitekt Marek Twardowski - ARCHITONIKA - biurowiec IZIPAK 19carchitekt Marek Twardowski - ARCHITONIKA - biurowiec IZIPAK 19d

BUDYNEK BIUROWY I HALA SERWISOWO - MAGAZYNOWA - IZIPAK

Inwestor: IZIPAK sp. z o.o SK

Lokalizacja: Chwaszczyno ul. Gdańska 42

Powierzchnia: biurowiec 680 m2, hala 1020 m2

Stadium: projekt budowlany

Data: 2018 maj

Architekt: Marek Twardowski

ARCHITEKTURA

Budynek biurowy z salonem sprzedaży oraz halą serwisowo-magazynową w Chwaszczynie zaprojektowany został we współpracy z biurem konstrukcyjnym KONAR dla firmy IZIPAK Sp. z o.o. SK. Autorem projektu jest architekt Marek Twardowski. Firma IZIPAK zajmuje się produkcją i dystrybucją maszyn do pakowania oraz materiałami od opakowań. Budynek biurowy posiada trzy kondygnacje nadziemne i nie jest podpiwniczony. Na najniższej kondygnacji zaprojektowana została sala ekspozycji maszyn oraz sala szkoleniowa i punkt obsługi klienta. Na dwóch kolejnych kondygnacjach zaprojektowano pomieszczenia biurowe. Budynek wyposażony został w windę. Forma budynku jest nowoczesna. Budynek posiada płaski dach i dużą ilością przeszklenia. Jako materiał wykończeniowy elewacji zastosowano płyty włókno-cementowe na podkonstrukcji. Do budynku biurowego przylega hela serwisowa i magazynowa.

KONSTRUKCJA

Budynek biurowy zaprojektowano w konstrukcji szkieletowej i częściowo murowanej. Jedna z hal posiada konstrukcję murowaną a druga szkieletową z zastosowaniem słupów żelbetowych i dźwigarów stalowych kratowych. Ściany i dach obu hal pokryte są płytą warstwową. Hala magazynowa wyposażona została w dok rozładunkowo-załadunkowy dla samochodów TIR.